Není každou „republiku“ posvícení!

Ve dnech 8. – 9. 9. 2018 proběhlo v prostorách Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou MČR mládeže v rapid šachu do 14 let. Hrálo se odděleně v kategoriích dívek a chlapců do 10, 12 a 14 let. Díky pečlivé přípravě a komunikaci s hráči se podařilo hlavnímu organizátorovi turnaje Jaroslavu Vokounovi obsadit všechna místa v jednotlivých kategoriích, rekordní byla účast i v turnaji Open. Celkem 214 hráček a hráčů mistrovských kategorií bojovalo o přebornické tituly, medaile a poháry. Pro rodiče, trenéry a další doprovod byl určen OPEN turnaj, kterého se zúčastnilo 80 hráček a hráčů. Celkový počet účastníků včetně doprovodu přesáhl přes pět set.

Celý Dům kultury byl určen jen pro tuto akci – jeden hrací sál pro všech sedm turnajů přinášel snadný přehled o dění pro všechny účastníky. Doprovod měl v průběhu partií vyhrazen dostatek místa na ochozech, takže hráči při partii byli minimálně vyrušováni.

Za Libštát nás reprezentovali dva hráči v kategorii H12 Filip Dolenský obhajoval titul z loňského mistrovství a v OPENu si zahrál Roman Grešl.  Bohužel tento turnaj nemůžeme považovat jako úspěšný. Opět se potvrdilo, že šachy nejsou jen o hře samotné, ale hlavně o psychice a to se projevilo v H12 u Filipa, kdy prohrál vyhrnou partii a poté se snažil bojovat, ale stále něco málo chybělo. Získal ve finále 5 bodů, ale horší pomocné hodnocení mu stačilo na 20 místo. Roman si velmi pěkně zahrál v OPENu a se ziskem 4 bodů obsadil konečné 53 místo z 80 účastníků.

Výsledky: http://chess-results.com/tnr376420.aspx?lan=5&art=0

Není každé mistrovství posvícení, ale nás to nezlomí . Oprava bude v listopadu na Mistrovství Čech v Harrachově.