MČR mladších žáků-Vansdorf-opět s naší účastí

Od pátku 15.6.2018-17.6.2018 se konalo MČR mladších žáků na škole VOŠ a SŠ Varnsdorf. Cesta se nám protáhla, ale tentokrát ne pro vzdálenost místa, ale protože na 3 místech po cestě jsme narazili na kolony, které se vytvořili kvůli pracem na silnicích. Časová rezerva stačila a tak se na místo přijelo včas a byla chvilka na koncentraci před prvními partiemi. V pátek jsme hráli partie 2. Unichess byl první tým se kterým jsme poměřili síly. Výsledek 3:3 byl pro nás do začátku dobrým vkladem. Druhým soupeřem byl tým QCC České Budějovice. Výsledek opět 3:3. Poté následovala večeře a ubytování. Ráno s odhodláním jsme vyrazili na dalšího soupeře OAZA Praha. Výsledek opět 3:3 a tady se ukázalo, že na zadních šachovnicích chybí zkušenosti ke zdolání soupeřů. Druhým soupeřem v sobotu byl Zlín Malenovice. Výsledek 2,5:3,5. Po této partii zabrali všichni a výsledek 5:1 proti týmu Polabiny B navodil zpět bojovnou atmosféru. Následoval oběd a prohra s ŠK Plzeň s výsledkem 2,5:3,5. Posledním soupeřem sobotního dne byla Šachová škola STAMAT, kterou jsme porazili 4:2. Po ukončení partie organizátoři připravili doprovodný program na večer. Týmy mohli využít nabídky jet s dětmi hrát dobrodružnou hru, nebo přímo ve městě byli Vansdorfské slavnosti. Možností pro vyžití bylo dost, ale děti byli unavené a tak jsme se rozhodli jet na ubytovnu a zahrát si různé klidnější hry a fotbal. Na neděli jsme dostali Ústí nad Labem a výsledek 4,5:1,5 asi nemá cenu ani hodnotit. Posledním soupeřem byl tým Řetězárna Česká Ves a to pro nás byl tým od kterého jsme nevěděli co máme očekávat. Nakonec za výsledek 3,5:2,5 jsme byli rádi.

Zhodnocení celého turnaje: Chybí nám jen málo k tomu abychom bojovali na předních místech. První 3 šachovnice máme velice silné. Je vidět i velký pokrok Nikolky. Opravdu smolný turnaj si vybrali Dan a Roman. Nedařilo se i přesto, že moc chtěli. Soupeři však byli nad jejich síly, ale to se určitě brzo zlomí.
Gratulujeme všem zúčastněným, protože konečné 17 místo z 28 týmů, které se účastnili Mistrovství se dá považovat za úspěch.
Výsledky podle šachovnic:
Dolenský Filip –     7,5 / 9
Stejskal Michal –      8 / 9
David Adam –        6,5 / 9
Jína Daniel –          1,5 / 9 
Grešl Roman –          1 / 9
Hradecká Nicol –   3,5 / 9