1 liga mládeže skupina A-držíme 4 místo i po druhém setkání

V sobotu 25.11.2017 se hrála 1 liga mládeže do 16 let. Tentokrát ve všesportovní hale v Jablonci nad Nisou. Cestování nebylo tak únavné, jak minulé kole, kdy jsme hráli celý víkend v Litoměřicích. Hrály se dvě partie. V hale probíhal ještě turnaj mládeže ve fotbale a tak se nedalo přeslechnout i mohutné fandění některých rodičů. Naštěstí to náš tým nijak nepoznamenalo.

Dopoledne jsme nastoupili proti borcům z ŠK Praha Smíchov. Čekali jsme lehčí průběh, vzhledem k výsledkům minulých kol, ale rychlý konec partií se nekonal.  Do poslední partie nebylo rozhodnuto. I když konečný výsledek je 4,5:1,5, tak hra tomu neodpovídala. Dokonce Adam měl takové štěstí, které se stane opravdu jen málokdy a to když soupeř udělal ve vyhrané partii chybu, přesvědčen o tom, že vedla k matu, ale Adam se gestem podané ruky a přesvědčováním, že to je mat,nenechal zmást a sebral soupeři dámu. Poté partie končila výhrou našeho hráče, ale tuto partii si Adam určitě nevystaví. Ostatní partie se dohrávali dlouho a dokázali, že není lehkých soupeřů v této lize.

Odpoledne nám los určil poměrně těžšího soupeře a tím byl tým Slavoj Litoměřice. Naštěstí se tým uklidnil hned v začátku, kdy Míša rychlou výhrou povzbudil ostatní. K Míšovi se pak přidal s vítězstvím ještě Martin a Filip. Remíza 3:3 je pro nás dobrá a tak stále držíme 4 místo po 6 odehraných partiích.

Výsledky týmu a podrobnosti: http://www.chess.cz/soutez/2024/