V 1.lize družstvo mládeže čtvrté

V dlouhodobé soutěži, která začala už počátkem října, obsadilo libštátské mládežnické družstvo pěkné 4.misto.
Proč pěkné 4.místo. Žádné z ostatních družstev v celostátní lize nereprezentovala tak malá obec, jako Libštát. Vždyť naši soupeři v lize byla  družstva z Prahy, Ústí nad Labem, Teplic, Karlových Varů, Liberce atd.
Přesto libštátské družstvo  všem těmto velkým oddílům bylo minimálně rovnocenným soupeřem.
Naše družstvo téměř po celý rok reprezentovala šestka těchto hráčů : Filip Dolenský, Olda Macháček, Adam Harcuba, Julián Přenosil, Štěpán Dolenský, Adam David. Takto družstvo hrálo v lize od října, kdy se hrál první zápas v Karlových Varech. V posledních 3 zápasech družstvo doplňovali : Petr Machačka, Jarda Porš a Roman Grešl.
Kluci v průběhu ligy vytvořili bilanci 6 výher, 2 remíz a 3 proher. Počet získaných bodů na šachovnici 42,5, což je přes 3.83 průměr na zápas. Protože se hraje v 6 lidech a průměrné skóre 3.83 : 2,17 napovídá, že zmiňovaných 6 výher je vysokým rozdílem.
  Na získaných 42,5 bodech se nejvíce příčinil Štěpán Dolenský, který získal 8,5 bodu z 11 (výborně, Štěpáne) zápasů.Olda Macháček a Adam David získali 7 bodů z 11, Filip Dolenský 6 z 11. U Filipa se ale jedná o výborný výsledek, protože hrál na nejsilnější 1.šachovnici. Julian Přenosil získal 6 bodů z 8 her, Adam Harcuba 5,5 z 10. V jednom zápase nastoupili i Jarda Porš a Roman Grešl, oba získali v těchto zápasech bod za výhru.
Péťa Machačka si zahrál 2x, jednou remizoval.
Na výborném výsledku měl největší zásluhu trenér Milan Dolenský, táta Filipa a Štěpána.
(věřím, že kdyby měl více času, hrálo by po vzoru Klabzubovy jedenáctky Dolenských více 🤓) Příprava, rozbory, perfektní servis.
Velkou zásluhu měl také další trenér Jirka Pospíšil, bez kterého by účast v lize nebyla možná. 
Hodnocení družstva by mohlo být velice kladné, nebýt zbytečné lednové  prohry v Liberci, nebo v předposledním kole se Spartakem Chodov. Škoda, bronzová medaile byla hodně blízko. 
Klukům přesto patří velký dík za celoroční zájem a nasazení do všech zápasů. Poděkování patří i všem ostatním, kteří se na provozu a zajišťování podíleli. 1 liga mládeže v Libštátu stále zůstává!