1 liga skupina A s naší účastí zahájena

V sobotu 7.10. a v neděli 8.10.2017 byla zahájena první liga mládeže skupina A. Do školní jídelny v Litoměřicích se sjelo 12 družstev. Hrálo se na 6 šachovnicích. Nastoupili jsme v osvědčené sestavě : Oldřich Macháček, Štěpán Dolenský, Michal Stejskal, Martin Říha, Filip Dolenský, Adam David. Začátek byl pro nás těžký, protože cesta trvala přes 3 hodiny. Ale prvních pár tahů na šachovnici dalo zapomenout a boje začali. V sobotu naším soupeřem bylo družstvo Ústí nad Labem A. Skóre 4,5 -1,5. Prohráli jsme, ale skóre neodpovídalo hře. Hráli jsme dobře, jen opravdu malé chyby rozhodli. Po obědě následovalo Ústí nad Labem B.  Výhra nad B 4:2 slibovala napínavé partie v neděli.

V neděli prvním soupeřem byly Karlovy Vary B. Skóre 6:0 a výhra nám ukázala, že se dá v této skupině bojovat, že není potřeba mít strach ze soupeře. Vždy je to od začátku 0:0 a tak jsme se těšili na poslední souboj s Bižuterií Jablonec. Jenže v přestávce mezi první a druhou partií se Filipovi udělalo špatně a musel být odvezen do nemocnice na vyšetření. Pravidla jsou neúprosná a tak se vymýšleli varianty pro celkové vyřešení situace. Nakonec Filipovi komplikace zažehnala uklidňující injekce. Do toho Olda sezobnul nějaké prášky proti bolesti zad. Když kamarád z Nového Boru prohlásil : „Libštáti vy se teda sypete“, tak jsme nikdo netušil jakou měl pravdu. Ale stálo při nás šachové štěstí. Filip stihl přijet do zahájení poslední partie a skóre 3,5-2,5 nás vyneslo na průběžné 4 místo a to je pro nás za dané situace velká radost.

Co radost nebylo, to bylo to, že jsme končili v 17 hodin a cesta domu trvala přes 3 hodiny, takže děti se domu dostali kolem 20-21 hodiny.  

výsledky :http://chess-results.com/tnr306214.aspx?lan=5&art=1&wi=821