CZECH OPEN Pardubice 2017

Každý správný šachista musí zažít atmosféru šachového festivalu v Pardubicích.

Červenec je prázdninový čas, ale přesto si málokterý z šachistů nechá ujít takový šachový turnaj jakým je Czech Open Pardubice. My jsme si ho ujít nenechali a snažili se bojovat o co nejlepší výsledky. Hráli jsme ve dvou čtyřčlenných družstvech:

A: Dolenský Štěpán, Dolenský Filip, Stejskal Michal, Adam David

B: Novák Alan, Jodas Daniel, Jína Daniel, Grešl Roman

V porovnáním s loňským rokem, byl tento turnaj letos opravdu hodně silně obsazen. Hrálo se ve čtyřčlenných družstvech tempem 15 minut + 5 sec/tah. Družstvo A bylo 6 nasazené, v konečném pořadí skončilo na 9 místě. Nedá se říct, že by to bylo zklamání, ale mysleli jsme výše, když i v průběhu turnaje se dostali svými výsledky na první šachovnici. Družstvo B překvapilo, když nasazené bylo jako poslední a to 22 a konečné pořadí pro ně bylo 19 místo.

Zahráli si všichni dobře. Dokonce byla příležitost vidět hrát a vyhrát Vojtu Pláta. Ve stejný čas jako jsme hráli my, hrál turnaj v baskickém šachu. Dále se děti podívali i na začátek velmistrovského turnaje s nasazenou jedničkou Viktorem Lázničkou. Výlet to byl vydařený. Potrénujeme a příští rok se vrátíme!!!

Výsledky : http://www.chess-results.com/tnr293078.aspx?lan=5&art=63&flag=30&wi=821

Fotogalerie: http://sachylibstat.rajce.idnes.cz/Czech_Open_Pardubice_2017/