MČR družstev ml.žáků Krnov 16.6.-18.6.2017

Úspěch družstva – 24 místo z 28 týmů nejlepších mladších žáků z celé ČR

Filip Dolenský 7/9, Michal Stejskal 6.5/9, Adam David 5.5/9, Daniel Jína 2/9, Roman Grešl 3/9, Nicol Hradecká 1/9

Hodnocení trenéra /tentokrát Jirky/ 

„ Naši hráči na MČR odehráli mnoho kvalitních a zajímavých partií. Někdy chybělo opravdu málo dotáhnout zápas do vítězného konce. Zvláště u našich nováčků, kteří ještě nemají takové zkušenosti, ačkoliv stáli mnohdy lépe než soupeř. Pochvalu zaslouží první trojice, která má už dost zkušeností a dokázala konkurovat v součtu bodů nejsilnějším oddílům. S tímto turnajem jsme velmi spokojeni, poněvadž výkon odpovídal tomu, na co v současné chvíli máme.  Úspěchem je již samotná kvalifikace do tohoto silně obsazeného turnaje.“

Podrobnější zpravodajství z víkendu v Krnově.

Nejdříve musíme zkonstatovat, že Krnov je od nás opravdu hodně daleko. Cesta byla dlouhá a klikatá. Jeli jsme s přestávkami přes 5 hodin. Na místo jsme dorazili včas. Krnov nás vítal deštivým počasím. Rychlá prezentace a převzetí klíčů od ubytovny a hurá na první dvě kola. Turnaj byl uzavřený pro nejlepších 28 šestičlenných družstev z celé ČR. Do hrací místnosti mohli při hře pouze kapitáni týmu označeni pořadatelskou kartičkou. Ta se stala hodně využívanou doprovodné skupině našich dětí.

První kolo opravdu těžký soupeř Unichess A Praha. Výsledek 4.5-1.5 nás posunul z 5 šachovnice na 18 šachovnici na příznivější los a tím byli ŠK Vinary. Tým zabral na plné obrátky a poprvé jsme naložili „kanára“ na 6:0. To ale opět slibovalo na sobotu silnějšího soupeře. Děti už byli opravdu unavené, ale po večeři jako kdyby do nich vjel nový příval energie a trochu se odreagovali u fotbalu. Pořadatelé naplánovali na večer od 19.45 – 21.00 hodin zahájení v Městském divadle. Po delším rozhodování jsme se zahájení nezúčastnili. Dlouhá cesta a dvě partie byli tak akorát na to, aby to děti zvládli fyzicky. Sobota před námi a potřebujeme je všechny v plné síle.

Sobota přinesla mnoho překvapení. První byla změna počasí. Hodně se ochladilo. Hrací místnost ale byla pár minut od ubytovny. Druhé překvapení bylo, že nás posílil příjezdem trenér Milan. Prý to sledování na dálku psychicky nevydržel. Třetím a to nemilým překvapením se stali zdravotní komplikace Míši, který od 6 partie bojoval nejen se soupeři, ale i se zdravím. Prvním sobotním soupeřem bylo ŠK Staré Město. Byli jsme jen půl bodu od remízy 3.5-2.5. Za stejného stavu skončilo i další kolo s ŠK Povrly, ale naštěstí v náš prospěch. To nám však nepomohlo, protože naším soupeřem se stalo družstvo ŠK Nový Bor. Toto byl pro nás zlomový okamžik. Skóre 4.5-1.5. Hra sice skóre neodpovídala, ale na to už se historie neptá. Po této partii byl oběd a již výše zmíněná pauza na 3 hodiny. Organizátoři sice naplánovali procházku na 1.5 hodiny po městě s průvodcem, ale poté se večer hráli ještě dvě partie a bylo potřeba děti spíše zotavit, než unavit. To se však nepovedlo u Míši. Ten po 5 partii vypadal, že nebude moci ani do konce turnaje nastoupit. Ostatní si hráli a snažili se odpočívat. I když poctivě si stihla v pauze zatrénovat šachy Nikolka. V 17 hodin nastoupil proti Polabinám B náš tým v plné sestavě. Na hře Míši však bylo vidět, že není v kondici. Obě večerní partie prohrál. Zadním šachovnicím se nedařilo prolomit smůlu. Filip na první šachovnici čaroval, ale ani to nestačilo k vytouženému posunu na online šachovnice. Naším cílem se stalo utkat se s Krnovem. Pořadatelé si dali výjimku a ta spočívala v tom, že Krnov vždy hraje na onlinech /přenášený online přenos partií po celé ČR/. Tento cíl se nám nepovedlo splnit ani v neděli, ale nevadí.

Roman Grešl na páté šachovnici byl nejmladším hráčem na turnaji, přesto se soupeřů nebál a vykouzlil ve výsledku 3 body.

Byli jsme na MČR. Někteří hráči byli na tak velké akci poprvé. Turnaj byl velice silně obsazený. Vyhrála BŠŠ Frýdek Místek. Jsou to cenné zkušenosti, které naši hráči nasbírali. Z 28 nejlepších týmů v České republice být 24 není ostuda. Všichni zaslouží pochvalu.

Věříme, že se na MČR vrátíme! 🙂

Výsledky

Fotogalerie