NAŠI NEJMLADŠÍ OPĚT MEZI NEJLEPŠÍMI

v sobotu 14.4. se dvě družstva zúčastnila KP družstev mladších žáků v Novém Boru.
 
  Áčko ve složení : Filip Dolenský, Adam David, Matěj Hejný, Petr Machačka, Roman Grešl a Nicol Hradecká
  vybojovalo postup na MČR družstev ml. žáků, které se bude konat v půli června ve Varnsdorfu.
  Druhé družstvo složené převážně z debutantů hrálo ve složení : Mirek Klobouček, Marek Lhota, Dan Jína, Petr Čermák, Jan Lhota a Katka   Osmíková.
 
   Jsou jen tři kluby v Libereckém kraji, které mohou sestavit  více než jedno družstvo dle kritérií Šach.svazu. Tedy 4 kluci nar.2006 a ml., 1 kluk  2009 a mladší a dívka nar. 2006 a mladší. 
   My jsme sestavit 2 družstva mohli a díky tomu se do Nového Boru vypravilo hned 12 dětí hrající za ŠK Libštát.
   Všichni hráči startující za tento klub dostali nové dresy, které v budově hracích místností nešlo přehlédnout.
  
   Na turnaj KP jsme se pilně připravovali. Věděli jsme, že ostatní kluby se z obavy o výsledek posílí o kvalitní hostující hráče. My chtěli na MČR  postoupit- cíl jsme splnili díky nadšení našeho týmu, jako kolektivu. Je radost se dívat na kluky a holky povzbuzující se navzájem a upřímné gratulace dětí mezi sebou po vyhrané partii.
 
  Na 1.šachovnici Filip Dolenský vyhrál 6 partií ze 7 , když jedinou prohrál s V. Fiňkem na čas. Filip tak potvrdil, že jen málokdo se může v mládežnických kategoriích Filipovi rovnat.
  Výborného výsledku dosáhla i Nicol Hradecká, 5 bodů ze 7 je skvělý výsledek. Nikča má velkou zásluhu na postupu do turnaje MČR.
  Ostatní střídali dobré okamžiky s horšími, naštěstí výsledkové výpadky nebyly hromadné.  A tak se všichni hráči áčka mohou těšit na červnové MČR.
  V druhém družstvu získal nejvíce bodů Dan Jína před Petrem Čermákem. Ostatní bojovali statečně, soupeři ovšem byli prozatím nad jejich možnosti. … tak  třeba příště.
 
  Turnaj krajského přeboru byl výborně připraven. Organizátoři na čele s rozhodčím Přemkem Hofmanem, ředitelka turnaje Mgr. J. Jelínková se postarala o naprosto skvělé pohoštění všech hráčů ( na stolech formou bufetu nechyběly kuřecí řízky, různé saláty, zelenina, ovoce, několik druhů nealko atd.) 
 
   Skvělý turnaj, skvělý výsledek.